Silicon(IV) acetate (1 x 5 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 5 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 562-90-3 |
| Catalog number: | R001SN3,5g |
| Molar formula: | Si(OOCCH3)4 |
| Molar weight: | 264.27 |
| Storage: | +20°C |
| ADR: | request |
Alternative products
Silicon(IV) acetate (1 x 500 g)
- CAS: 562-90-3
- Cat. No.: R001SN3,500g
price excl. vat
€ 3.039,54
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Silicon(IV) acetate (1 x 100 g)
- CAS: 562-90-3
- Cat. No.: R001SN3,100g
price excl. vat
€ 793,37
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Silicon(IV) acetate (1 x 25 g)
- CAS: 562-90-3
- Cat. No.: R001SN3,25g
price excl. vat
€ 307,37
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

