Chlorhexidine Diacetate (1 x 5 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 5 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 56-95-1 |
| Catalog number: | R00I9ZW,5g |
| Molar formula: | C22H30Cl2N10 · 2C2H4O2 |
| Molar weight: | 625.55 |
| Storage: | +20°C |
| EC-no: | 200-302-4 |
| UN-no: | 3077 |
| ADR: | true |
Alternative products
Chlorhexidine Diacetate (1 x 500 g)
- CAS: 56-95-1
- Cat. No.: R00I9ZW,500g
price excl. vat
€ 474,57
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Chlorhexidine Diacetate (1 x 100 g)
- CAS: 56-95-1
- Cat. No.: R00I9ZW,100g
price excl. vat
€ 204,04
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Chlorhexidine Diacetate (1 x 25 g)
- CAS: 56-95-1
- Cat. No.: R00I9ZW,25g
price excl. vat
€ 117,48
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

