L-Cystine (1 x 25 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 25 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 56-89-3 |
| Catalog number: | R003R8S,25g |
| Danger level: |
|
| Molar formula: | C6H12N2O4S2 |
| Molar weight: | 240.3 |
| Storage: | +20°C |
| EC-no: | 200-296-3 |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
L-Cystine (1 x 250 g)
- CAS: 56-89-3
- Cat. No.: R003R8S,250g
price excl. vat
€ 154,58
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
L-Cystine (1 x 500 g)
- CAS: 56-89-3
- Cat. No.: R003R8S,500g
price excl. vat
€ 204,04
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
L-Cystine (1 x 100 g)
- CAS: 56-89-3
- Cat. No.: R003R8S,100g
price excl. vat
€ 105,11
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

