L-Glutamine (1 x 200 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 200 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 56-85-9 |
| Catalog number: | R00352W,200g |
| Molar formula: | C5H10N2O3 |
| Molar weight: | 146.15 |
| Storage: | +20°C |
| EC-no: | 200-292-1 |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
L-Glutamine (1 x 300 g)
- CAS: 56-85-9
- Cat. No.: R00352W,300g
price excl. vat
€ 154,45
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
L-Glutamine (1 x 25 g)
- CAS: 56-85-9
- Cat. No.: R00352W,25g
price excl. vat
€ 92,67
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
L-Glutamine (1 x 100 g)
- CAS: 56-85-9
- Cat. No.: R00352W,100g
price excl. vat
€ 98,84
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

