(9S)-6'-Methoxycinchonan-9-ol (1 x 10 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 10 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 56-54-2 |
| Catalog number: | R0035K6,10g |
| Molar formula: | C20H24N2O2 |
| Molar weight: | 324.42 |
| Storage: | +20°C |
| EC-no: | 200-279-0 |
| UN-no: | 2811 |
| ADR: | true |
Alternative products
(9S)-6'-Methoxycinchonan-9-ol (1 x 5 g)
- CAS: 56-54-2
- Cat. No.: R0035K6,5g
price excl. vat
€ 98,93
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
(9S)-6'-Methoxycinchonan-9-ol (1 x 25 g)
- CAS: 56-54-2
- Cat. No.: R0035K6,25g
price excl. vat
€ 160,76
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
(9S)-6'-Methoxycinchonan-9-ol (1 x 1 g)
- CAS: 56-54-2
- Cat. No.: R0035K6,1g
price excl. vat
€ 92,74
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

