Cystamine Dihydrochloride (1 x 100 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 100 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 56-17-7 |
| Catalog number: | R0034OA,100g |
| Molar formula: | C4H12N2S2 · 2HCl |
| Molar weight: | 225.2 |
| Storage: | +20°C |
| EC-no: | 200-260-7 |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
Cystamine Dihydrochloride (1 x 500 g)
- CAS: 56-17-7
- Cat. No.: R0034OA,500g
price excl. vat
€ 210,05
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Cystamine Dihydrochloride (1 x 25 g)
- CAS: 56-17-7
- Cat. No.: R0034OA,25g
price excl. vat
€ 92,67
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

