Glycylglyine (1 x 100 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 100 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 556-50-3 |
| Catalog number: | R0038NG,100g |
| Molar formula: | C4H8N2O3 |
| Molar weight: | 132.12 |
| Storage: | +20°C |
| EC-no: | 209-127-8 |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
Glycylglyine (1 x 25 g)
- CAS: 556-50-3
- Cat. No.: R0038NG,25g
price excl. vat
€ 98,84
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

