Lithium carbonate (1 x 25 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 25 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 554-13-2 |
| Catalog number: | R003RB2,25g |
| Danger level: |
|
| Molar formula: | Li2CO3 |
| Molar weight: | 73.89 |
| Storage: | +20°C |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
Lithium carbonate (1 x 500 g)
- CAS: 554-13-2
- Cat. No.: R003RB2,500g
price excl. vat
€ 309,15
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Lithium carbonate (1 x 100 g)
- CAS: 554-13-2
- Cat. No.: R003RB2,100g
price excl. vat
€ 142,21
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

