Lithium benzoate (1 x 100 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 100 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 553-54-8 |
| Catalog number: | R003RAZ,100g |
| Molar formula: | LiOOCC6H5 |
| Molar weight: | 128.06 |
| Storage: | +20°C |
| ADR: | request |
Alternative products
Lithium benzoate (1 x 500 g)
- CAS: 553-54-8
- Cat. No.: R003RAZ,500g
price excl. vat
€ 511,67
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Lithium benzoate (1 x 5 g)
- CAS: 553-54-8
- Cat. No.: R003RAZ,5g
price excl. vat
€ 98,93
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Lithium benzoate (1 x 25 g)
- CAS: 553-54-8
- Cat. No.: R003RAZ,25g
price excl. vat
€ 117,48
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

