Benzoic acid, 2-hydroxy-, 2-carboxyphenyl ester (1 x 1 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 1 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 552-94-3 |
| Catalog number: | R003U6X,1g |
| Molar formula: | C14H10O5 |
| Molar weight: | 258.23 |
| Storage: | +20°C |
| EC-no: | 209-027-4 |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
Benzoic acid, 2-hydroxy-, 2-carboxyphenyl ester (1 x 5 g)
- CAS: 552-94-3
- Cat. No.: R003U6X,5g
price excl. vat
€ 241,14
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Benzoic acid, 2-hydroxy-, 2-carboxyphenyl ester (1 x 100 mg)
- CAS: 552-94-3
- Cat. No.: R003U6X,100mg
price excl. vat
€ 105,11
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

