2-Nitrobenzaldehyde (1 x 500 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 500 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 552-89-6 |
| Catalog number: | R0033EV,500g |
| Molar formula: | C7H5NO3 |
| Molar weight: | 151.12 |
| Storage: | +20°C |
| EC-no: | 209-025-3 |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
2-Nitrobenzaldehyde (1 x 25 g)
- CAS: 552-89-6
- Cat. No.: R0033EV,25g
price excl. vat
€ 92,67
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
2-Nitrobenzaldehyde (1 x 100 g)
- CAS: 552-89-6
- Cat. No.: R0033EV,100g
price excl. vat
€ 105,02
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

