1,2-Dimethyl-5-nitroimidazole (1 x 25 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 25 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 551-92-8 |
| Catalog number: | R00373B,25g |
| Molar formula: | C5H7N3O2 |
| Molar weight: | 141.13 |
| Storage: | +4°C |
| EC-no: | 209-001-2 |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
1,2-Dimethyl-5-nitroimidazole (1 x 500 g)
- CAS: 551-92-8
- Cat. No.: R00373B,500g
price excl. vat
€ 252,47
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
1,2-Dimethyl-5-nitroimidazole (1 x 100 g)
- CAS: 551-92-8
- Cat. No.: R00373B,100g
price excl. vat
€ 136,02
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

