Benzamide (1 x 100 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 100 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 55-21-0 |
| Catalog number: | R00DO9L,100g |
| Molar formula: | C7H7NO |
| Molar weight: | 121.14 |
| Storage: | +20°C |
| EC-no: | 200-227-7 |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
Benzamide (1 x 25 g)
- CAS: 55-21-0
- Cat. No.: R00DO9L,25g
price excl. vat
€ 98,84
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

