Dihydrostreptomycin sulfate(2:3) (1 x 1 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 1 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 5490-27-7 |
| Catalog number: | R00DE72,1g |
| Molar formula: | C21H41N7O121 · 5H2SO4 |
| Molar weight: | 730.71 |
| Storage: | +4°C |
| EC-no: | 226-823-7 |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
Dihydrostreptomycin sulfate(2:3) (1 x 100 g)
- CAS: 5490-27-7
- Cat. No.: R00DE72,100g
price excl. vat
€ 372,24
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Dihydrostreptomycin sulfate(2:3) (1 x 5 g)
- CAS: 5490-27-7
- Cat. No.: R00DE72,5g
price excl. vat
€ 142,09
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Dihydrostreptomycin sulfate(2:3) (1 x 25 g)
- CAS: 5490-27-7
- Cat. No.: R00DE72,25g
price excl. vat
€ 216,23
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

