(R)-2-Amino-4-pentenoic Acid (1 x 1 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 1 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 54594-06-8 |
| Catalog number: | R003P8A,1g |
| Molar formula: | C5H9NO2 |
| Molar weight: | 115.13 |
| Storage: | -20°C |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
(R)-2-Amino-4-pentenoic Acid (1 x 5 g)
- CAS: 54594-06-8
- Cat. No.: R003P8A,5g
price excl. vat
€ 303,69
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
(R)-2-Amino-4-pentenoic Acid (1 x 250 mg)
- CAS: 54594-06-8
- Cat. No.: R003P8A,250mg
price excl. vat
€ 105,00
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

