N-(2-Hydroxyethyl)palmitamide (1 x 25 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 25 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 544-31-0 |
| Catalog number: | R003S9N,25g |
| Molar formula: | C18H37NO2 |
| Molar weight: | 299.49 |
| Storage: | -20°C |
| EC-no: | 208-867-9 |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
N-(2-Hydroxyethyl)palmitamide (1 x 5 g)
- CAS: 544-31-0
- Cat. No.: R003S9N,5g
price excl. vat
€ 148,27
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

