Maleimide (1 x 25 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 25 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 541-59-3 |
| Catalog number: | R00354C,25g |
| Molar formula: | C4H3NO2 |
| Molar weight: | 97.07 |
| Storage: | +20°C |
| EC-no: | 208-787-4 |
| UN-no: | 2923 |
| ADR: | true |
Alternative products
Maleimide (1 x 1 g)
- CAS: 541-59-3
- Cat. No.: R00354C,1g
price excl. vat
€ 92,67
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Maleimide (1 x 5 g)
- CAS: 541-59-3
- Cat. No.: R00354C,5g
price excl. vat
€ 98,84
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Maleimide (1 x 10 g)
- CAS: 541-59-3
- Cat. No.: R00354C,10g
price excl. vat
€ 111,21
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

