2-Ethyl-4-thiocarbamoylpyridine (1 x 10 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 10 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 536-33-4 |
| Catalog number: | R00I9K8,10g |
| Molar formula: | C8H10N2S |
| Molar weight: | 166.24 |
| Storage: | +4°C |
| EC-no: | 208-628-9 |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
2-Ethyl-4-thiocarbamoylpyridine (1 x 5 g)
- CAS: 536-33-4
- Cat. No.: R00I9K8,5g
price excl. vat
€ 117,36
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
2-Ethyl-4-thiocarbamoylpyridine (1 x 25 g)
- CAS: 536-33-4
- Cat. No.: R00I9K8,25g
price excl. vat
€ 236,77
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
2-Ethyl-4-thiocarbamoylpyridine (1 x 1 g)
- CAS: 536-33-4
- Cat. No.: R00I9K8,1g
price excl. vat
€ 98,83
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

