Sodium naphthalene-2-sulfonate (1 x 25 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 25 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 532-02-5 |
| Catalog number: | R0033EK,25g |
| Molar formula: | C10H7NaO3S |
| Molar weight: | 230.22 |
| Storage: | +20°C |
| EC-no: | 208-523-8 |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
Sodium naphthalene-2-sulfonate (1 x 5 g)
- CAS: 532-02-5
- Cat. No.: R0033EK,5g
price excl. vat
€ 98,84
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Sodium naphthalene-2-sulfonate (1 x 100 g)
- CAS: 532-02-5
- Cat. No.: R0033EK,100g
price excl. vat
€ 111,21
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

