4-Hydroxy-3,5-dimethoxycinnamic Acid (1 x 10 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 10 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 530-59-6 |
| Catalog number: | R0035L5,10g |
| Molar formula: | C11H12O5 |
| Molar weight: | 224.21 |
| Storage: | +20°C |
| EC-no: | 208-487-3 |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
4-Hydroxy-3,5-dimethoxycinnamic Acid (1 x 5 g)
- CAS: 530-59-6
- Cat. No.: R0035L5,5g
price excl. vat
€ 105,02
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
4-Hydroxy-3,5-dimethoxycinnamic Acid (1 x 25 g)
- CAS: 530-59-6
- Cat. No.: R0035L5,25g
price excl. vat
€ 203,87
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
4-Hydroxy-3,5-dimethoxycinnamic Acid (1 x 1 g)
- CAS: 530-59-6
- Cat. No.: R0035L5,1g
price excl. vat
€ 98,84
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

