Copper(II) D-gluconate (1 x 100 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 100 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 527-09-3 |
| Catalog number: | R003P23,100g |
| Molar formula: | C12H22CuO14 |
| Molar weight: | 453.85 |
| Storage: | +20°C |
| EC-no: | 208-408-2 |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
Copper(II) D-gluconate (1 x 500 g)
- CAS: 527-09-3
- Cat. No.: R003P23,500g
price excl. vat
€ 216,23
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Copper(II) D-gluconate (1 x 25 g)
- CAS: 527-09-3
- Cat. No.: R003P23,25g
price excl. vat
€ 98,84
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

