D-Gluconate sodium (1 x 500 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 500 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 527-07-1 |
| Catalog number: | R00I9F7,500g |
| Molar formula: | C6H11NaO7 |
| Molar weight: | 218.13 |
| Storage: | +20°C |
| EC-no: | 208-407-7 |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
D-Gluconate sodium (1 x 25 g)
- CAS: 527-07-1
- Cat. No.: R00I9F7,25g
price excl. vat
€ 98,84
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
D-Gluconate sodium (1 x 100 g)
- CAS: 527-07-1
- Cat. No.: R00I9F7,100g
price excl. vat
€ 98,84
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

