6-Methoxyquinoline (1 x 1 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 1 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 5263-87-6 |
| Catalog number: | R0034DD,1g |
| Molar formula: | C10H9NO |
| Molar weight: | 159.19 |
| Storage: | +20°C |
| EC-no: | 226-077-2 |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
6-Methoxyquinoline (1 x 5 g)
- CAS: 5263-87-6
- Cat. No.: R0034DD,5g
price excl. vat
€ 104,98
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
6-Methoxyquinoline (1 x 25 g)
- CAS: 5263-87-6
- Cat. No.: R0034DD,25g
price excl. vat
€ 203,79
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
6-Methoxyquinoline (1 x 10 g)
- CAS: 5263-87-6
- Cat. No.: R0034DD,10g
price excl. vat
€ 129,69
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

