O-Methylisourea hemisulfate (1 x 250 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 250 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 52328-05-9 |
| Catalog number: | R0035FL,250g |
| Molar formula: | C2H6N2O · 0.5(H2SO4) |
| Molar weight: | 123.12 |
| Storage: | +20°C |
| EC-no: | 257-851-8 |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
O-Methylisourea hemisulfate (1 x 50 g)
- CAS: 52328-05-9
- Cat. No.: R0035FL,50g
price excl. vat
€ 92,63
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
O-Methylisourea hemisulfate (1 x 25 g)
- CAS: 52328-05-9
- Cat. No.: R0035FL,25g
price excl. vat
€ 86,45
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
O-Methylisourea hemisulfate (1 x 100 g)
- CAS: 52328-05-9
- Cat. No.: R0035FL,100g
price excl. vat
€ 98,81
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

