Tetrahydrozoline Hydrochloride (1 x 1 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 1 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 522-48-5 |
| Catalog number: | R00I9C4,1g |
| Molar formula: | C13H16N2 · HCl |
| Molar weight: | 236.74 |
| Storage: | +20°C |
| EC-no: | 208-329-3 |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
Tetrahydrozoline Hydrochloride (1 x 250 mg)
- CAS: 522-48-5
- Cat. No.: R00I9C4,250mg
price excl. vat
€ 105,11
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Tetrahydrozoline Hydrochloride (1 x 5 g)
- CAS: 522-48-5
- Cat. No.: R00I9C4,5g
price excl. vat
€ 166,94
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Tetrahydrozoline Hydrochloride (1 x 200 mg)
- CAS: 522-48-5
- Cat. No.: R00I9C4,200mg
price excl. vat
€ 105,11
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

