Apigenin (1 x 1 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 1 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 520-36-5 |
| Catalog number: | R0034H3,1g |
| Molar formula: | C15H10O5 |
| Molar weight: | 270.24 |
| Storage: | -20°C |
| EC-no: | 208-292-3 |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
Apigenin (1 x 250 mg)
- CAS: 520-36-5
- Cat. No.: R0034H3,250mg
price excl. vat
€ 98,93
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Apigenin (1 x 5 g)
- CAS: 520-36-5
- Cat. No.: R0034H3,5g
price excl. vat
€ 142,21
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

