1,3,8-Trihydroxy-6-methyl-9,10-anthracenedione (1 x 1 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 1 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 518-82-1 |
| Catalog number: | R00I99C,1g |
| Molar formula: | C15H10O5 |
| Molar weight: | 270.24 |
| Storage: | +4°C |
| EC-no: | 208-258-8 |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
1,3,8-Trihydroxy-6-methyl-9,10-anthracenedione (1 x 250 mg)
- CAS: 518-82-1
- Cat. No.: R00I99C,250mg
price excl. vat
€ 123,48
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

