Podophyllotoxin (1 x 1 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 1 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 518-28-5 |
| Catalog number: | R003ACJ,1g |
| Molar formula: | C22H22O8 |
| Molar weight: | 414.41 |
| Storage: | +4°C |
| EC-no: | 208-250-4 |
| UN-no: | 2811 |
| ADR: | true |
Alternative products
Podophyllotoxin (1 x 5 g)
- CAS: 518-28-5
- Cat. No.: R003ACJ,5g
price excl. vat
€ 179,12
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Podophyllotoxin (1 x 100 mg)
- CAS: 518-28-5
- Cat. No.: R003ACJ,100mg
price excl. vat
€ 92,65
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Podophyllotoxin (1 x 250 mg)
- CAS: 518-28-5
- Cat. No.: R003ACJ,250mg
price excl. vat
€ 98,83
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

