N-Iodosuccinimide (1 x 50 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 50 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 516-12-1 |
| Catalog number: | R0035TM,50g |
| Molar formula: | C4H4INO2 |
| Molar weight: | 224.99 |
| Storage: | +4°C |
| EC-no: | 208-221-6 |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
N-Iodosuccinimide (1 x 5 g)
- CAS: 516-12-1
- Cat. No.: R0035TM,5g
price excl. vat
€ 86,49
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
N-Iodosuccinimide (1 x 25 g)
- CAS: 516-12-1
- Cat. No.: R0035TM,25g
price excl. vat
€ 105,02
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
N-Iodosuccinimide (1 x 10 g)
- CAS: 516-12-1
- Cat. No.: R0035TM,10g
price excl. vat
€ 98,84
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

