NG-Nitroarginine methyl ester hydrochloride (1 x 5 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 5 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 51298-62-5 |
| Catalog number: | R00I96V,5g |
| Molar formula: | C7H15N5O4 · HCl |
| Molar weight: | 269.69 |
| Storage: | -20°C |
| EC-no: | 257-116-1 |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
NG-Nitroarginine methyl ester hydrochloride (1 x 25 g)
- CAS: 51298-62-5
- Cat. No.: R00I96V,25g
price excl. vat
€ 303,62
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
NG-Nitroarginine methyl ester hydrochloride (1 x 1 g)
- CAS: 51298-62-5
- Cat. No.: R00I96V,1g
price excl. vat
€ 98,81
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

