Solvent Red 49 (1 x 5 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 5 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 509-34-2 |
| Catalog number: | R003UEL,5g |
| Molar formula: | C28H30N2O3 |
| Molar weight: | 442.56 |
| Storage: | +20°C |
| EC-no: | 208-096-8 |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
Solvent Red 49 (1 x 50 g)
- CAS: 509-34-2
- Cat. No.: R003UEL,50g
price excl. vat
€ 339,64
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Solvent Red 49 (1 x 25 g)
- CAS: 509-34-2
- Cat. No.: R003UEL,25g
price excl. vat
€ 252,17
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

