Arachidonic Acid (1 x 5 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 5 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 506-32-1 |
| Catalog number: | R0034H5,5g |
| Molar formula: | C20H32O2 |
| Molar weight: | 304.47 |
| Storage: | -20°C |
| EC-no: | 208-033-4 |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
Arachidonic Acid (1 x 250 mg)
- CAS: 506-32-1
- Cat. No.: R0034H5,250mg
price excl. vat
€ 105,02
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Arachidonic Acid (1 x 100 mg)
- CAS: 506-32-1
- Cat. No.: R0034H5,100mg
price excl. vat
€ 98,84
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Arachidonic Acid (1 x 1 g)
- CAS: 506-32-1
- Cat. No.: R0034H5,1g
price excl. vat
€ 105,02
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

