Eicosanoic Acid (1 x 1 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 1 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 506-30-9 |
| Catalog number: | R003680,1g |
| Molar formula: | CH3(CH2)18CO2H |
| Molar weight: | 312.54 |
| Storage: | -20°C |
| EC-no: | 208-031-3 |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
Eicosanoic Acid (1 x 5 g)
- CAS: 506-30-9
- Cat. No.: R003680,5g
price excl. vat
€ 129,84
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Eicosanoic Acid (1 x 25 g)
- CAS: 506-30-9
- Cat. No.: R003680,25g
price excl. vat
€ 247,32
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Eicosanoic Acid (1 x 10 g)
- CAS: 506-30-9
- Cat. No.: R003680,10g
price excl. vat
€ 166,94
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

