Heptadecanoic Acid (1 x 10 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 10 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 506-12-7 |
| Catalog number: | R00DEPJ,10g |
| Molar formula: | C17H34O2 |
| Molar weight: | 270.46 |
| Storage: | +20°C |
| EC-no: | 208-027-1 |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
Heptadecanoic Acid (1 x 5 g)
- CAS: 506-12-7
- Cat. No.: R00DEPJ,5g
price excl. vat
€ 129,74
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Heptadecanoic Acid (1 x 25 g)
- CAS: 506-12-7
- Cat. No.: R00DEPJ,25g
price excl. vat
€ 236,82
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Heptadecanoic Acid (1 x 1 g)
- CAS: 506-12-7
- Cat. No.: R00DEPJ,1g
price excl. vat
€ 98,84
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

