Trans-4-Hydroxycinnamic Acid (1 x 5 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 5 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 501-98-4 |
| Catalog number: | R00I8YD,5g |
| Molar formula: | C9H8O3 |
| Molar weight: | 164.16 |
| Storage: | +20°C |
| EC-no: | 231-000-0 |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
Trans-4-Hydroxycinnamic Acid (1 x 25 g)
- CAS: 501-98-4
- Cat. No.: R00I8YD,25g
price excl. vat
€ 98,93
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Trans-4-Hydroxycinnamic Acid (1 x 10 g)
- CAS: 501-98-4
- Cat. No.: R00I8YD,10g
price excl. vat
€ 92,74
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Trans-4-Hydroxycinnamic Acid (1 x 100 g)
- CAS: 501-98-4
- Cat. No.: R00I8YD,100g
price excl. vat
€ 154,58
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

