Resveratrol (1 x 10 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 10 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 501-36-0 |
| Catalog number: | R0035KE,10g |
| Molar formula: | C14H12O3 |
| Molar weight: | 228.24 |
| Storage: | -20°C |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
Resveratrol (1 x 5 g)
- CAS: 501-36-0
- Cat. No.: R0035KE,5g
price excl. vat
€ 92,67
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Resveratrol (1 x 25 g)
- CAS: 501-36-0
- Cat. No.: R0035KE,25g
price excl. vat
€ 123,56
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Resveratrol (1 x 1 g)
- CAS: 501-36-0
- Cat. No.: R0035KE,1g
price excl. vat
€ 92,67
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

