5-Hydroxy-2-(hydroxymethyl)-4H-pyran-4-one (1 x 25 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 25 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 501-30-4 |
| Catalog number: | R00I8YA,25g |
| Molar formula: | C6H6O4 |
| Molar weight: | 142.11 |
| Storage: | +20°C |
| EC-no: | 207-922-4 |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
5-Hydroxy-2-(hydroxymethyl)-4H-pyran-4-one (1 x 100 g)
- CAS: 501-30-4
- Cat. No.: R00I8YA,100g
price excl. vat
€ 98,83
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

