N-Benzoylglycine (1 x 100 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 100 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 495-69-2 |
| Catalog number: | R003QXQ,100g |
| Molar formula: | C9H9NO3 |
| Molar weight: | 179.18 |
| Storage: | +20°C |
| EC-no: | 207-806-3 |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
N-Benzoylglycine (1 x 500 g)
- CAS: 495-69-2
- Cat. No.: R003QXQ,500g
price excl. vat
€ 148,24
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
N-Benzoylglycine (1 x 25 g)
- CAS: 495-69-2
- Cat. No.: R003QXQ,25g
price excl. vat
€ 92,65
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

