Methyl Red (1 x 200 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 200 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 493-52-7 |
| Catalog number: | R00DDQQ,200g |
| Danger level: |
|
| Molar formula: | C15H15N3O2 |
| Molar weight: | 269.3 |
| Storage: | +20°C |
| EC-no: | 207-776-1 |
| Package group: | III |
| UN-no: | 1993 |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
Methyl Red (1 x 50 g)
- CAS: 493-52-7
- Cat. No.: R00DDQQ,50g
price excl. vat
€ 135,92
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Methyl Red (1 x 100 g)
- CAS: 493-52-7
- Cat. No.: R00DDQQ,100g
price excl. vat
€ 154,45
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Methyl Red (1 x 25 g)
- CAS: 493-52-7
- Cat. No.: R00DDQQ,25g
price excl. vat
€ 105,02
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

