5,7-Dihydroxy-4'-methoxyisoflavone (1 x 5 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 5 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 491-80-5 |
| Catalog number: | R00I8TZ,5g |
| Molar formula: | C16H12O5 |
| Molar weight: | 284.27 |
| Storage: | +4°C |
| EC-no: | 207-744-7 |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
5,7-Dihydroxy-4'-methoxyisoflavone (1 x 250 mg)
- CAS: 491-80-5
- Cat. No.: R00I8TZ,250mg
price excl. vat
€ 98,93
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
5,7-Dihydroxy-4'-methoxyisoflavone (1 x 1 g)
- CAS: 491-80-5
- Cat. No.: R00I8TZ,1g
price excl. vat
€ 123,66
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

