Ribitol (1 x 1 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 1 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 488-81-3 |
| Catalog number: | R00I8T8,1g |
| Molar formula: | C5H12O5 |
| Molar weight: | 152.15 |
| Storage: | +20°C |
| EC-no: | 207-685-7 |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
Ribitol (1 x 5 g)
- CAS: 488-81-3
- Cat. No.: R00I8T8,5g
price excl. vat
€ 173,12
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Ribitol (1 x 25 g)
- CAS: 488-81-3
- Cat. No.: R00I8T8,25g
price excl. vat
€ 340,07
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

