Indole-3-carboxaldehyde (1 x 5 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 5 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 487-89-8 |
| Catalog number: | R00350V,5g |
| Molar formula: | C9H7NO |
| Molar weight: | 145.16 |
| Storage: | +20°C |
| EC-no: | 207-665-8 |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
Indole-3-carboxaldehyde (1 x 50 g)
- CAS: 487-89-8
- Cat. No.: R00350V,50g
price excl. vat
€ 117,38
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Indole-3-carboxaldehyde (1 x 25 g)
- CAS: 487-89-8
- Cat. No.: R00350V,25g
price excl. vat
€ 92,67
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Indole-3-carboxaldehyde (1 x 10 g)
- CAS: 487-89-8
- Cat. No.: R00350V,10g
price excl. vat
€ 92,67
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

