2,2-Dihydroxy-1,3-dioxoindan (1 x 25 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 25 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 485-47-2 |
| Catalog number: | R00I8SD,25g |
| Danger level: |
|
| Molar formula: | C9H6O4 |
| Molar weight: | 178.14 |
| Storage: | +20°C |
| EC-no: | 207-618-1 |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
2,2-Dihydroxy-1,3-dioxoindan (1 x 5 g)
- CAS: 485-47-2
- Cat. No.: R00I8SD,5g
price excl. vat
€ 98,81
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
2,2-Dihydroxy-1,3-dioxoindan (1 x 1 g)
- CAS: 485-47-2
- Cat. No.: R00I8SD,1g
price excl. vat
€ 86,45
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
2,2-Dihydroxy-1,3-dioxoindan (1 x 10 g)
- CAS: 485-47-2
- Cat. No.: R00I8SD,10g
price excl. vat
€ 117,33
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

