Crotamiton (1 x 5 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 5 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 483-63-6 |
| Catalog number: | R00I8S0,5g |
| Molar formula: | C13H17NO |
| Molar weight: | 203.28 |
| Storage: | +4°C |
| EC-no: | 207-596-3 |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
Crotamiton (1 x 1 g)
- CAS: 483-63-6
- Cat. No.: R00I8S0,1g
price excl. vat
€ 105,11
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Crotamiton (1 x 25 g)
- CAS: 483-63-6
- Cat. No.: R00I8S0,25g
price excl. vat
€ 154,58
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Crotamiton (1 x 100 g)
- CAS: 483-63-6
- Cat. No.: R00I8S0,100g
price excl. vat
€ 304,00
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

