2-(4-Methoxyphenyl)-5,6,7,8-tetramethoxy-4H-1-benzopyran-4-one (1 x 1 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 1 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 481-53-8 |
| Catalog number: | R00I8RD,1g |
| Molar formula: | C20H20O7 |
| Molar weight: | 372.4 |
| Storage: | -20°C |
| EC-no: | 207-570-1 |
| UN-no: | 2811 |
| ADR: | true |
Alternative products
2-(4-Methoxyphenyl)-5,6,7,8-tetramethoxy-4H-1-benzopyran-4-one (1 x 25 mg)
- CAS: 481-53-8
- Cat. No.: R00I8RD,25mg
price excl. vat
€ 148,24
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
2-(4-Methoxyphenyl)-5,6,7,8-tetramethoxy-4H-1-benzopyran-4-one (1 x 250 mg)
- CAS: 481-53-8
- Cat. No.: R00I8RD,250mg
price excl. vat
€ 240,89
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
2-(4-Methoxyphenyl)-5,6,7,8-tetramethoxy-4H-1-benzopyran-4-one (1 x 100 mg)
- CAS: 481-53-8
- Cat. No.: R00I8RD,100mg
price excl. vat
€ 172,94
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

