Acid Green (1 x 1 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 1 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 4680-78-8 |
| Catalog number: | R003NOA,1g |
| Molar formula: | C37H35N2NaO6S2 |
| Molar weight: | 690.8 |
| Storage: | +20°C |
| EC-no: | 225-132-8 |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
Acid Green (1 x 100 g)
- CAS: 4680-78-8
- Cat. No.: R003NOA,100g
price excl. vat
€ 880,36
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Acid Green (1 x 5 g)
- CAS: 4680-78-8
- Cat. No.: R003NOA,5g
price excl. vat
€ 216,23
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Acid Green (1 x 25 g)
- CAS: 4680-78-8
- Cat. No.: R003NOA,25g
price excl. vat
€ 488,06
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

