L-Lactide (1 x 10 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 10 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 4511-42-6 |
| Catalog number: | R00353T,10g |
| Molar formula: | C6H8O4 |
| Molar weight: | 144.13 |
| Storage: | +20°C |
| EC-no: | 224-832-0 |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
L-Lactide (1 x 5 g)
- CAS: 4511-42-6
- Cat. No.: R00353T,5g
price excl. vat
€ 98,83
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
L-Lactide (1 x 25 g)
- CAS: 4511-42-6
- Cat. No.: R00353T,25g
price excl. vat
€ 135,88
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
L-Lactide (1 x 1 g)
- CAS: 4511-42-6
- Cat. No.: R00353T,1g
price excl. vat
€ 92,65
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

