ZincGluconate (1 x 25 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 25 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 4468-02-4 |
| Catalog number: | R003QRL,25g |
| Molar formula: | C12H22O14Zn · xH2O |
| Molar weight: | 455.69 (anhydrous) |
| Storage: | +20°C |
| EC-no: | 224-736-9 |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
ZincGluconate (1 x 500 g)
- CAS: 4468-02-4
- Cat. No.: R003QRL,500g
price excl. vat
€ 105,11
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
ZincGluconate (1 x 100 g)
- CAS: 4468-02-4
- Cat. No.: R003QRL,100g
price excl. vat
€ 98,93
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

