6-Bromo-1-hexanol (1 x 25 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 25 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 4286-55-9 |
| Catalog number: | R0034BV,25g |
| Molar formula: | C6H13BrO |
| Molar weight: | 181.08 |
| Storage: | +4°C |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
6-Bromo-1-hexanol (1 x 5 g)
- CAS: 4286-55-9
- Cat. No.: R0034BV,5g
price excl. vat
€ 98,79
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
6-Bromo-1-hexanol (1 x 1 g)
- CAS: 4286-55-9
- Cat. No.: R0034BV,1g
price excl. vat
€ 92,61
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
6-Bromo-1-hexanol (1 x 10 g)
- CAS: 4286-55-9
- Cat. No.: R0034BV,10g
price excl. vat
€ 98,79
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

