Ethyl 3-aminopropanoate hydrochloride (1 x 25 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 25 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 4244-84-2 |
| Catalog number: | R003Q76,25g |
| Molar formula: | C5H11NO2 · HCl |
| Molar weight: | 153.61 |
| Storage: | +20°C |
| EC-no: | 224-203-0 |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
Ethyl 3-aminopropanoate hydrochloride (1 x 500 g)
- CAS: 4244-84-2
- Cat. No.: R003Q76,500g
price excl. vat
€ 298,60
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

